A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
  • Home
  • Dřevostavby RD Rýmařov

Dřevostavby RD Rýmařov

Je v dnešní době možné pořídit si vlastní bydlení, které bude splňovat parametry plnohodnotného rodinného domu, bude energeticky úsporné, ekologické, kvalitní a navíc levné? Dřevostavby RD Rýmařov přesně tohle umožňují! Díky stavebnicové technologii a použitému materiálu je výstavba těchto rodinných domů nesmírně rychlá a náklady jsou enormně nízké.

Samozřejmostí je také dodržování přísných stavebních norem, zaručujících dlouhou životnost dřevostavby a její odolnost vůči povětrnostním vlivům. Garantujeme tepelnou pohodu v zimě i během letních měsíců. A skvělé izolační vlastnosti Vám přinesou úspory za energie. Díky modernímu designu se v dřevostavbách budete cítit příjemně.

Prohlédněte si katalog a vyberte si z nabídky dřevostaveb!

Podívejte se, jak se staví dřevostavba

hlavní výhody dřevostaveb RD Rýmařov

  • Stylový a moderní vzhled - nepředstavujte si žádné "hájenky"!
  • Extrémně rychlá výstavba - bydlení do 1 měsíce!
  • Velice výhodná cena - nabízíme plnohodnotné dřevostavby i pod 4 miliony Kč!
  • Energeticky úsporné stavby (pasivní) - šetříte desetitisíce za energie! Vybveno tepleným čerpadlem i fotovoltaickou elektrárnou!
  • Informujte se o dalších důvodech, proč stavět s námi.

Výhody dřevostaveb už tedy znáte. Takže co Vám brání začít přemýšlet o některém z mnoha modelů RD Rýmařov jako o vážném kandidátovi na Váš rodinný dům? Možná jste pod vlivem některé z mnoha mylných představ, které o dřevostavbách panují. Jejich důsledkem je mj. fakt, že se u nás staví méně než 30 % staveb ze dřeva, zatímco v sousedním Rakousku a Německu je to mezi 40 a 45 %, v USA 60 %, ve Skandinávii a Kanadě dokonce přes 70 %. 

Nepodléhejte mýtům a raději si přečtěte, jak je to ve skutečnosti! O uvedení věcí na pravou míru jsme požádali odborníka na slovo vzatého, Ing. Jana Řezáče, výkonného ředitele Nadace dřevo pro život.

Vyvracíme 9 mýtů kolem dřevostaveb

Mýtus č. 1: „Dřevěný dům má menší životnost než zděný“

Dřevostavby - model NOVA 722Dřevostavby přetrvávají staletí a z hlediska životnosti jsou plně srovnatelné se stavbami z jiných materiálů. Záleží na účelu, pro který je stavíme a také na péči, kterou jim věnujeme po dobu jejich existence. O všechno, co nám má dobře sloužit, se musíme poctivě starat – na to lidé rádi zapomínají. Samozřejmě i moderní dřevostavby musí splňovat přísné zákonné a normové požadavky na pevnost, stabilitu a životnost.

 

Mýtus č. 2: „Dřevostavby jsou náchylnější k požárům“

Dřevo jako každý materiál při určité teplotě opravdu hoří, ale technická norma konstatuje, že dřevěné konstrukce jsou požárně odolné. Zní to jako paradox, ale není to tak složité. Zuhelnatělá povrchová vrstva vznikající při požáru na nosných prvcích (trámech) totiž brání dalšímu ohoření (u objemných dřevěných kusů pronikne oheň do zhruba dvou až třícentimetrové hloubky a jeho další postup se výrazně zpomalí či zastaví, neboť povrchová vrstva zuhelnatí a brání přístupu kyslíku).

Při požáru je nejnebezpečnější pro obyvatele vzplanutí interiéru, nábytku, textilu a spotřebičůDalo by se říci, že dřevo hoří předvídatelným, spočitatelným, do určité míry řiditelným způsobem. Což je jeho obrovská výhoda při hašení požáru. Tuto skutečnost zahrnují všechny technické normy, podle nichž se musí dřevostavby stavět. Moderní dřevěné konstrukce jsou velmi odolné vůči požáru. Ocelové konstrukce se hroutí naprosto náhle, neočekávaně a prakticky naráz. Parametry každé dřevěné budovy musí zaručit dostatečnou dobu na evakuaci lidí – vždy v řádu desítek minut. To hasiči dobře vědí. V USA jsou proto po 11. září v některých případech ocelové skelety budov chráněny dokonce dřevěnými obklady!

Mýtus č. 3: „Dřevostavby snadno podlehnou houbám a červotoči“

Dřevostavby - model NOVA 86Mohou – pokud jsou navrženy a realizovány bez dostatečných zkušeností, často svépomocí, a následně se o ně řádně a pravidelně nepečuje. Každý dům, i zděný, bez údržby časem zchátrá a podlehne zkáze. Stavbu moderního dřevěného domu musíme realizovat s odborníky. Základním předpokladem jsou kvalitní znalosti a zkušenosti architekta i realizační firmy

Prioritou je dokonale zvládnutý konstrukční detail a znalost principů takzvané „konstrukční ochrany dřeva“, aby se zamezilo vnikání vlhkosti do konstrukce a ochránily se konstrukční prvky před proudícím vzduchem. Konstrukční ochrana má vždy přednost před chemickou. Dřevo a výrobky z něj nesmí být navrhovány do míst, kde nemohou z povahy věci obstát, například pod úroveň terénu. Nezbytná je také technologická kázeň při realizaci.

Mýtus č. 4: „Dřevostavby mají horší tepelně - izolační vlastnosti než stavby zděné“

Skutečnost je přesně opačná! Když zatopíte v dřevěném domě, máte v něm skoro okamžitě teplo. Kdežto zděný dům musíte vytápět několik hodin, než se v něm zahřejete, protože teplo se nejdříve akumuluje ve zdech. Většina, a to i katalogových projektů, má nesrovnatelně lepší tepelně-izolační vlastnosti než jejich zděné protějšky. Vyplývá to z principu konstrukce – obvykle dřevěný rám vyplněný kontaktně izolací. Je zde tedy integrována složka nosná a tepelněizolační. Dřevěné stavby jsou lehké a obvykle hůře akumulují teplo, to však můžete považovat za přednost – u dřevostavby ohříváte ekonomicky rovnou vnitřní objem vzduchu, teplo se tak neukládá nejdříve do těžkých konstrukcí jako u zděných staveb. Jestliže chcete teplo akumulovat, umí to i dřevostavby – vložením zděné nebo betonové části.

Mýtus č. 5: „Dřevostavby nemohou být moderní, vypadají jako hájenky, roubenky či sruby“

Dřevostavby - model Dimenze 90Moderní dům na bázi dřeva vypadá vždy podle toho, jak se shodne představa osvíceného zájemce (stavebníka, stavitele, investorské firmy) o funkčnosti takového domu s výtvarnou potencí architekta, znalého konstrukcí dřevostaveb a praktickými zkušenostmi a schopnostmi projektanta. Tradiční forma srubu či roubené chalupy je technologicky i výtvarně dávno překonaná.

 

Mýtus č. 6: „Montované dřevostavby vypadají jako nechvalně proslulé okály“

Bohužel okály jsou v mysli stavebníků hluboko uloženy jako odstrašující příklad již zastaralé konstrukce dřevostavby. Vývoj je však dnes úplně jinde, je to jako srovnávat trabant s oktávkou. Nové, certifikované materiály, technologie, systémy vytápění, vzhled i provedení posunuly dřevostavby úplně jiným směrem než zmiňované okály.

Mýtus č. 7: „Stavby ze dřeva představují pouhé provizorium a nejsou určeny k trvalému bydlení“

To souvisí s tradicí víkendového chatařství, od které byste se měli při hodnocení staveb ze dřeva co nejrychleji odpoutat. Takové přesvědčení o využití dřeva se lidem z panelových domů těžko vyvrací. Ale to, co jsme si tady již řekli, by mohlo alespoň mladší lidi podnítit k tomu, aby se zamysleli, v čem chtějí se svými dětmi bydlet. Zkušenosti ze světa ukazují, že neexistuje druh stavby, který by nebylo možné s výhodou realizovat ze dřeva, včetně rozsáhlých administrativních budov, nákupních center a sportovních hal.

Mýtus č. 8: „Používání dřeva na stavbu domů poškozuje životní prostředí“

Dřevostavby - model 78Je zvláštní, že lidem více vadí paseka, na níž vyroste nový les a zpestří tak krajinnou mozaiku, než kamenolom, který hyzdí krajinu již na dálku a žádné nové kamení v něm nevyroste. Na výrobu jedné hliněné cihly, jednoho kilogramu cementu, vápna, skla betonu, oceli se spotřebuje mnohem více energie než na jeden dřevěný trám. Stavby ze dřeva jsou z jediné plně obnovitelné tuzemské suroviny.

V současnosti máme dvojnásobnou celkovou zásobu dřeva v lesích než za první republiky. Přitom míru využití dřeva ve stavebnictví máme horší než například Portugalsko, které je skoro bez lesů. Roční přírůstky dřeva v našich lesích jsou o jednu čtvrtinu vyšší než jeho plánovaná těžba. Takže o poškozování životního prostředí nebo neúměrném kácení nemůže být řeč. Problémem je, že pro dřevo neumíme nalézt odbyt na domácím trhu.

Mýtus č. 9: „Dřevostavby jsou určeny jen nízkopříjmovým skupinám“

Záleží na úhlu pohledu. Zase tu působí historická tradice, tentokrát různých „pastoušek“ a „vejminků“, v nichž skutečně bydleli chudí nebo staří lidé. Investici do rodinného domu pořád chápeme jako vícegenerační akumulaci rodinného nebo „rodového“ kapitálu, nikoliv jako pouhou spotřebu našich statků vezdejších, i když to tak ve skutečnosti je. Ale lidé navíc poměřují užitnou hodnotu obytného domu a investice. Troufnu si říci, že v delším časovém horizontu vám dřevostavba přinese větší komfort zdravého bydlení za celkově nižších provozních nákladů. Dobře postavený dům na bázi dřeva Vám totiž ušetří značné výdaje za energie, což by při stále stoupajících cenách mělo řádného hospodáře rozhodně zajímat.

Za 1 měsíc je postaveno

Za 1 měsíc je postaveno

Maximální délka výstavby, a to i u největších domů, je maximálně 1 měsíc. Nezastaví nás ani zima ani mráz!
30 let záruka na konstrukční systém

30 let záruka na konstrukční systém

Dřevo je materiál s dlouhou životností, což dokazují roubené stavby v našich horách staré několik stovek let
Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Nechceme Vám plést hlavu, 60 kwh na m2 obytné plochy ročně je hodnota, která je nutným maximem pro vytápění téměř všech našich domů.
Výběr z 11 typových řad domů

Výběr z 11 typových řad domů

Zároveň každá řada nabízí nepřeberné množství rodinných domů, jejich variant provedení a architektonických doplňků.
Získejte přístup ke speciálním nabídkám a novinkám
Vytvořit nezávaznou poptávku
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok