A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Výhody dřevostavby oproti zděným domům

I přesto, že mají v České Republice zděné cihlové domy svou dlouhou historii a tradici, se dřevostavby především v posledních letech těší vyšší a vyšší popularitě, a to nejen u mladých párů, ale i menších firem a početnějších rodin, které hledají dvougenerační dům. Dřevostavby v Karlových Varech dokonce lze poznat na první pohled v nově vznikajících ulicích a měststkých částí, kde stojí jedna vedle druhé a zdobí tak celou ulici. Pokud se stále rozhodujete a hledáte výhody dřevostavby oproti tradičnímu cihlovému domu, tento článek je pro Vás.

Materiál

Klasické konzervativní zděné domy využívají pálenou cihlu. Ne všechny varianty však mají stejné vlastnosti, liší se např. svou schopností izolovat teplo. To se také odráží na ceně materiálu, samotná stavba domu může být v mnoha případech finančně náročnější.

Montované dřevostavby využívají jako jádro předem připravené dřevěné panely. Ty také zaberou menší plochu, takže základní deska nemusí být příliš veliká - což šetří náklady, a zároveň se zvyšuje obytná plocha.

Samotná stavba

Zděný dům vyžaduje dlouhou přípravu a samotná stavba je časově náročnější. Je nutné naplánovat stavbu tak, aby hrubá verze byla postavena včetně střechu už před začátkem zimy, protože je nutné stavbu nechat tzv. vymrznout, kdy si stavba “sedne” a zvýší se tak šance, že Vám zdi nenavlhnou nebo nepopraská omítka.

Montovaná dřevostavba není závislá na ročním období. Za měsíc je postaveno v jakémkoli ročním období. Ačkoli dodržujeme ty nejstriktnější technologické postupy, ručíme Vám 30-letou zárukou na konstrukční systém.

Náklady na vytápění

Zděné stavby nejdříve kumulují teplo ve stěně, až teprve poté ohřívají místnost jako takovou. Výhodou je, že teplo se v místnosti ještě  krátkou chvíli drží i po vypnutí topení. Nevýhodou je, že “vytopit” místnost trvá mnohem déle než u montované dřevostavby, takže jsou náklady na vytápění vyšší.

Dřevostavby také dokáží kumulovat teplo, ale v omezené míře. Díky tomu se ale teplo ihned hromadí v místnosti a stavba dokáže flexibilně reagovat na Vaši momentální potřebu. I přesto, že se po vypnutí topení v místnosti rychleji ochladí, má dřevostavba lepší izolační vlastnosti, takže průměrně Vám ročně ušetří o 30% více peněz oproti zděným domům. Naše domy garantují spotřebu maximálně 60kWh / m2.

Životní prostředí

Dřevo je obnovitelným zdrojem, přičemž jakožto bezodpadní materiál nezatěžuje při technologickému postupu při zpracování životní prostředí. Je využito až 5x méně energie při jeho zpracovávání oproti zděné stavbě.

Závěrečné srovnání:

Dřevostavba

  • Lze postavit kdykoli, nemusí se nechat vymrznout
  • Je nízkoenergetická, náklady na vytápění jsou nižší
  • Je ekologičtější, dřevo je obnovitelným zrojem
  • Zastavená plocha je nižší, šetříte náklady za základní desku
  • Po sečtení všech nákladů může být výrazně levnější

Zděná stavba

  • Lze postavit svépomocí, stavba ale trvá několik měsíců, musí se nechat vymrznout
  • Ve stavbě zůstává chvíli teplo i po vypnutí topení
  • Stavba bez stavební firmy může vyjít sice ekonomičtěji, pokud ale chcete bydlet rychleji, není to vhodná volba

Pokud si stále nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat a domluvit si s námi nezávaznou schůzku, kde jsme připraveni Vám zodpovědět jakékoli otázky týkající se stavby dřevostaveb, financování stavby a dalším aspektům, které Vám pomohou ve Vašem rozhodování.

Za 1 měsíc je postaveno

Za 1 měsíc je postaveno

Maximální délka výstavby, a to i u největších domů, je maximálně 1 měsíc. Nezastaví nás ani zima ani mráz!
30 let záruka na konstrukční systém

30 let záruka na konstrukční systém

Dřevo je materiál s dlouhou životností, což dokazují roubené stavby v našich horách staré několik stovek let
Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Nechceme Vám plést hlavu, 60 kwh na m2 obytné plochy ročně je hodnota, která je nutným maximem pro vytápění téměř všech našich domů.
Výběr z 11 typových řad domů

Výběr z 11 typových řad domů

Zároveň každá řada nabízí nepřeberné množství rodinných domů, jejich variant provedení a architektonických doplňků.
Získejte přístup ke speciálním nabídkám a novinkám
Vytvořit nezávaznou poptávku
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok