A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Dřevostavby a největší mýty, kterým nelze věřit

Technologické postupy se za poslední desetiletí posunuly neuvěřitelně dopředu. V severských státech dokonce tři čtvrtiny lidí staví svá nová obydlí ze dřeva. Přesto však v některých konzervativních názorech stále kolují předsudky, které na dřevostavby vrhají špatné světlo, ačkoli již dávno nejsou aktuální. Podívejte se na ty nejčastější z nich.

Mýtus číslo 1 - Požár dřevostavby 

“Vždyť je to ze dřeva, to shoří jako papír,” slýcháme často. Ačkoli je dřevo skutečně hořlavý materiál, o to přísnější normy a vyšší parametry na požární odolnost musíme splňovat. Metoda REI (R - nosnost, E - celistvost, I - izolační schopnost) měří, jak dlouho dokáže konstrukce odolat ohni, aniž by došlo narušení funkce stavby. Naše domy mají REI 90 - čili “vydrží” hořet 90 minut! Šance na přežití stavby je tedy vysoká. Stejně jako jinde však musíte dbát na zvýšenou bezpečnost a zamezit tak nechtěnému vzniku požáru v interiéru (vypínat sporáky, elektrické zásuvky,…)

Mýtus číslo 2 - Dřevostavby a škůdci

“Ten dům Vám sežerou škůdci.” Škůdci jako plísně, houby, červotoči a jim podobní však napadají všechny stavby bez ohledu na materiál, pokud je dům špatně postavený, nadměrné vlhkosti a problémům s ní spojeny, se nevyhnete. V případě dřevokazných škůdci milují dřevo s vlhkostí nad 18-20%. Proto je klíčové během realizace stavby apelovat na tu nejvyšší technologickou kázeň a dbát na ty nejmenší detaily, které riziko minimalizují. Proto je vhodné zvolit spolehlivého dodavatele. 

Mýtus číslo 3 - Vlhkost dřevostavby

Každá stavba musí dýchat. Vlhkost vzniká i v interiéru při vaření, žehlení nebo sprchování, a tak je vhodné se o stavbu starat způsobem, že dbáme na pravidelné větrání a zamezujeme tak kumulaci vlhkosti ve stavbě. K tomu také slouží difuzně otevřené a difuzně uzavřené konstrukce, které slouží k odvodu vnitřních par z budovy. I přes svou náchylnost dřeva na provlhnutí mají dřevostavby schopnost rychlé obnovy např. po živelných pohromách, jako jsou povodně. Dřevo se vysuší rychleji než zdivo, u zděných domů hrozí popraskání zdiva i několik let po povodni. Nejmodernějšími technologiemi při vytváření samotných dílů dbáme na maximální přesnost, aby nevznikaly škvíry a nedocházelo tak k nežádoucímu vstupu vhlkosti do konstrukce.

Mýtus číslo 4 - Akustika dřevostavby

“Ty zdi jsou jako z papíru.” To platilo dříve, kdy se chalupy a chaty stavěly z čehokoli, bude-li to dřevěné. Dnešní domy jsou montované izolované dřevěné konstrukce, kdy k eliminaci krojčejového hluku počítáme už při plánování konceptu a projektu. Všechny zdi, stropy i podlahové plochy jsou řešeny tak, aby minimalizovali vzduchovou průzvučnost. Přijďte se podívat do naší dřevostavby v Karlových Varech, ve které sídlíme, domluvte si u nás prohlídku.

Mýtus číslo 5 - Životnost dřevostaveb

Faktorů, které ovlivňují životnost dřevostavby je poměrně hodně, ale především jde o kvalitu provedení stavby a následnou péči o dům. Proto ke každému domu poskytujeme záruku 30 let na konstrukční systém. Dům, který je špatně postaven a o který nikdo nepečuje, se může rozpadnout během několika málo desítek let a v takovém případě nehraje materiál žádnou oli. Dřevostavby nejsou více náchylné na zničení vlivem času, než jiné domy. Například kvalitní roubenky vydrží v horách za nepříznivých podmínek a proměnlivého počasí i více než 200 let.

V případě, že máte jakoukoli otázku, se na nás neváhejte obrátit nebo nás navštivte v našem sídle v ulici Kruhová 1057/8, Karlovy Vary, kde si můžete stavbu prohlédnout i zevnitř.

 

 

Za 1 měsíc je postaveno

Za 1 měsíc je postaveno

Maximální délka výstavby, a to i u největších domů, je maximálně 1 měsíc. Nezastaví nás ani zima ani mráz!
30 let záruka na konstrukční systém

30 let záruka na konstrukční systém

Dřevo je materiál s dlouhou životností, což dokazují roubené stavby v našich horách staré několik stovek let
Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Garantujeme 60 kwh na m2 ročně

Nechceme Vám plést hlavu, 60 kwh na m2 obytné plochy ročně je hodnota, která je nutným maximem pro vytápění téměř všech našich domů.
Výběr z 11 typových řad domů

Výběr z 11 typových řad domů

Zároveň každá řada nabízí nepřeberné množství rodinných domů, jejich variant provedení a architektonických doplňků.
Získejte přístup ke speciálním nabídkám a novinkám
Vytvořit nezávaznou poptávku
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok